Látogatók sokaságát vonzotta a Múzeumok Őszi Éjszakája rendezvény a Móra Ferenc Múzeumba szombaton. |
A programok Munkácsy festményeinek kiállításához kapcsolódtak. A tárlatvezetések mellett portré készítésére is lehetőség nyílt, sőt Munkácsy-stílusú kalapokban is lehetett fotózkodni.
A Munkácsy, a festőzseni című kiállítás állt a Múzeumok Őszi Éjszakája programjainak fókuszában, amelynek keretében a Móra Ferenc Múzeum munkatársai a megszokott nyitva tartáson túl, szombaton 18 és 23 óra között is fogadták a látogatókat. A kapunyitás után nem sokkal már kígyózó sorokban várakoztak az érdeklődők.
Látogatók sokaságát vonzotta a Múzeumok Őszi Éjszakája Fotó: Karnok Csaba
Óriási érdeklődés övezi a Munkácsy-kiállítást
Pákh Imre magángyűjteménye június vége óta tekinthető meg a szegedi kultúrpalotában. A múzeum saját képeivel együtt a tárlat Munkácsy Mihály 83 festményét mutatja be. Olyan nagy népszerűségnek örvend, hogy nemrég már a harmancezredik látogatót köszönthette Fogas Ottó múzeumigazgató és Fásy Ádám, a Munkácsy Alapítvány elnöke. A kiemelt érdeklődés okán február 2-ig meghosszabbították a tárlat nyitva tartását.
Portrét is készíttethettek magukról a látogatók
A Múzeumok Őszi Éjszakája során óránként tartottak tárlatvezetéseket, amelyek során Munkácsy életéről és művészetéről egyaránt sok érdekességet megtudhattak a látogatók. A kupolában egészen rendhagyó élményekben lehetett része a látogatóknak. A Vedres István Technikum öt rajz szakos diákja fáradtságot nem ismerve készített portrékat a modellt ülő látogatókról, akik szünet nélkül váltották egymást a rajzoló diákok előtt. Ráadásul a megjelentek más módon is „festménnyé válhattak”. A Munkácsy-festmények stílusát idéző kalapokban és legyezőkkel, míves képkeret mögé állva fotózkodhattak.
A szervezők alkotásra is lehetőséget biztosítottak az ifjúságnak. A gyerekek lelkesen vetették bele magukat a színezésbe, amely során Munkácsy ásító inasának rajzát és egy, a festőzseni műveiből összeállított óriásszínezőt is kipingálhattak.
További képek a delmagyar.hu galériájában
Az estet előadások is színesítették. Szabó András a művész életéről, Szabó Tamás a korai Munkácsy-festmények sötétedési problémáiról, Nagyillés Anikó Bálint Sándor korának búcsúiról és gasztronómiájáról osztott meg érdekességeket. Papdi Nikolett pedig a közgyűjtemény kulisszái mögött, a könyvtárban és az igazgatói szobában kalauzolta a látogatókat.
Forrás: delmagyar.hu